Rinnova İncek

Mimari Proje: ACE Mimarlık

Konut; gündelik olanın dışında yaşamın en kayda değer anlarına sahne olan, anılarımızın belki de en kıymetlilerinin fonunu ve zeminini oluşturan mekandır. Villa ise modern insanın koşuşturması içinde yeni bir olasılık sunar. Apartman yaşantısından farklı olarak, bir yandan müstakil bir yandan ise mahremiyete saygılı bir komşuluk barındırır. Sunduğu mekânsal konforun ve kişiye özel olmanın dışında belki de en belirgin niteliği dış mekan kullanımındaki farklılık yani bahçe yaşantısıdır. Yeşil ile doğrudan temas etme imkanı veren, peyzajın yapı ile bütünleştiği bir deneyim sunar.

Beğeninize sunulan da işte bu temel yaklaşım üzerinden doğayı konut yaşantısının merkezine taşıma gayretindedir. Geniş rekreasyon alanları, tanımlı ve kullanışlı bahçeler, sosyal tesis ve villaların konforlu ve fonksiyonel mekan kurgusu; sizlere daha sıcak ve insancıl bir yaşam önerisi sunabilmek adına uzun ve titiz çalışmalar sonucu tasarlandı. Süreç içinde emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor, projenin bu günlere gelmesinde çok büyük emeği olan Sayın Mustafa Baran’ın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.

Akşam sohbetlerinize, yüzünüze değecek rüzgarlara, kırk yıl hatırı olacak kahvelere, neşeye, sağlıklı ve umut dolu günlere ev sahipliği yapması umuduyla...

Orçun Ersan